Účet
E-mailová adresa

Heslo


Výrobcovia / značky

Kategórie
Vyhľadávanie
DPD sledovanie zásielok
Najpredávanejšie
 • Komplet pracovných zošitov 4-5 (2019)Komplet pracovných zošitov 4-5 (2019)
  Pracovné zošity určené 4 - 5 ročným deťom. V...
 • PREDPREDAJ Začínam poznávať - pracovný zošit 5-6Začínam poznávať - pracovný zošit 5-6
  Dieťa sa vzdeláva z prírody, spoločenského...
 • PREDPREDAJ Zvedavček - pracovný zošit 3-4Zvedavček - pracovný zošit 3-4
  Pracovný zošit rozvíja všeobecné zručnosti...
 • PREDPREDAJ Čarovné rátanie - pracovný zošit 4-5Čarovné rátanie - pracovný zošit 4-5
  Cieľom edukačného pracovného zošita je...
 • PREDPREDAJ Čarovné objavy - pracovný zošit 4-5Čarovné objavy - pracovný zošit 4-5
  Cieľom edukačného pracovného zošita je...
 • Všetky najpredávanejšie

  Banner

  O čom sa rozprávali ceruzky

  O čom sa rozprávali ceruzky

  Niektoré z detí, ktorým kreslenie veľmi nešlo, získali odvahu a chuť do práce v prvej časti so sprievodkyňami cvičení pastelkami Boženkou a Majou a budú určite s chuťou pokračovať v zložitejších cvičeniach.

  Viac detailov

  Obrázok loga výrobcu:
  Výrobca:
  CPress


  4,49 € s DPH

  CP-9788026600411 

  Hodnotenie: 5.0/10 (1 hlas )

  Publikácia O čom sa rozprávali ceruzky obsahuje:
  1) grafomotorické cvičenia pre deti vo veku od 4 do 6 rokov, pomocou ktorých sa rozvinie:
  - jemná motorika a psychické funkcie potrebné pri kreslení a písaní,
  - grafomotorické zručnosti a kresba dieťaťa,
  - súhra ruky a oka, vnímanie priestoru v súvislosti so smerom vedenia čiary,
  2) metodický návod pre dospelých, ktorý
  - upozorňuje na možné úskalia pri nácviku jednotlivých prvkov,
  - pomáha prekonávať problémy.

  Po prvej časti grafomotorických cvičení s názvom Medzi nami pastelkami, je tu druhá časť
  – O čom sa rozprávali ceruzky. Cvičenia výtvarne realizoval a pôvabnými ilustráciami knihu opäť
  zásobil Richard Šmarda. Táto časť, ako autorka upozorňuje, je určená najmä štvor- až šesťročným
  deťom. Všetko, čo potrebujeme vedieť, o detskej kresbe a tiež písaní, ako sa tieto zručnosti
  vyvíjajú, ako dieťa podporovať a viesť, ako pomôcť dieťaťu, ktoré nemá chuť kresliť, sa dozvieme
  z autorkinho listu uvedeného na strane 60. Ten by sme mali, pokiaľ hodláme pracovať s dieťaťom podľa
  knižky, najskôr prečítať. Pri práci nás podporia aj inštrukcie pre dospelých v rámčeku
  pri každom cvičení.

  Niektoré z detí, ktorým kreslenie veľmi nešlo, získali odvahu a chuť do práce v prvej časti so sprievodkyňami cvičení pastelkami Boženkou a Majou a budú určite s chuťou pokračovať v zložitejších cvičeniach. Iné dieťa, vyspelejší kreslič, môže začať práve teraz. Ku známym pastelkám sa totiž pridali ceruzky. Pri pánovi architektovi Múrikovi sa naučili rysovať čiary a tvary, ktoré náš malý kreslič využije v škole v počiatkoch písania. Hravý príbeh pasteliek, ceruziek, zvieratiek a detí vedie nášho potomka pomocou vodorovných, zvislých a šikmých čiar, oblúčikov, špirál, kružníc, elíps a ďalších tvarov k vytváraniu obrázkov, ktoré potešia dieťa – autora i nás, ktorí ich v práci podporujeme. Správny metodický postup, ktorého jednotlivé kroky dieťaťu umožňujú plniť stále zložitejšie úlohy, je zárukou vytvorenia predpokladov pre budúce písanie. Postupne získava návyk správneho úchopu
  písacích potrieb, ľahkého pohybu ruky pri kreslení. Preto je druhá časť grafomotoriky vhodná aj pre žiačikov prvej triedy, ktorí nemajú veľmi radi písanie, príliš tlačia na ceruzku alebo sa im nedaria správne tvary písmen. Ak sa vrátia k odporúčaným cvičeniam, uvoľní sa ich napätie, obava z písania pominie s veselým príbehom a oni získajú istotu a radosť zo školskej práce. Naviac budú mať peknú veselú knižku s vlastnými ilustráciami, ku ktorým ich inšpiroval skutočný maliar so svojimi ceruzkami a pastelkami. A samozrejme pani Bednářová je autorka, ktorá rozumie detským starostiam s kreslením a písaním, pomohla mnohým deťom nájsť radosť zo školy a odplašiť strach z prepisovania, odpisovania aj diktátov. Autorka vytvorila milú knižku pre tvorivé deti a ich dospelých kamarátov.

  PhDr. Alena Šafrová
  špeciálna pedagogička Speciálního pedagogického centra při Soukromém speciálním gymnáziu
  Integra, Brno-Líšeň, externá pedagogička Pedagogické fakulty MU v Brně

   

  Momentálne žiadne komentáre zákazníkov.

  Komentáre môžu zasielať iba registrovaní zákazníci.

  facebook twitter technorati delicious reddit stumbleupon yahoo digg flickr flickr

  Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (3):

  Vyhľadávanie
  Košík  

  Žiadne produkty

  Poštovné 0,00 €
  Spolu 0,00 €

  Pokladňa

  Banner

  Dopravná výchova
  Báabkové divadlo